ניהול משא ומתן ברכישה או במכירה של נכס

  • לפני2 שנים
  • 0

ניהול משא ומתן טוב, דורש תקשורת בין אישית ברמה גבוהה, גמישות מחשבתית, מיומנות ויצירתיות, במציאת פתרונות לגישור בין שני הצדדים, ראיית צורכי שני הצדדים בעסקה והגעה לפשרה המתאימה לשנייהם, לדעת מהן הנקודות שאפשר ללחוץ עליהן ומתי להרפות.

להלן מספר נקודות שחשוב להתייחס אליהן בניהול משא ומתן:

  1. איסוף מידע כללי על השוק, המגמות בו והמחירים המקובלים.
  2. איספו את כל המידע שנחוץ לכם על הצד השני, ידע זה כוח. יש לברר לא רק מה אני רוצה או מה הצד השני מעונין להשיג, אלא -מדוע. התמקדות בהבנת האינטרסים , סביר שתוביל לתוצאות משא ומתן מוצלחות יותר.
  3. הציבו לכם קווים אדומים, על מה אתם מוכנים להתפשר ומה לא נתון למשא ומתן.
  4. הכינו רשימה של הנושאים שחשוב לכם לדון בהם: זמן פינוי/כניסה לנכס, שיפוצים שנעשו לאחרונה בנכס, אם יש חריגות בנייה, עיקולים, הסדרי תשלום, גובה המקדמה, האם יש חניות רשומות בטאבו, האם יש רישום בפנקס מקרקעין: על פי ההוראות שבחוק, עסקה במקרקעין טעונה רישום בפנקסים, העסקה נגמרת ברישום ורק אז כוחה יפה מבחינה משפטית כלפי הכול, כל עוד לא רשומה העסקה יש לקבל הזכות, זכות חוזית שתוקפה הוא בין הצדדים בלבד.
  5. קיבעו את פגישת המו"מ בנכס המדובר, צרו אווירה נעימה ונינוחה, דברו קודם על נושאים כלליים, נושאים אישיים, ליצירת קירבה ולאחר מיכן תגיעו לשיחה העסקית שלשמה נפגשתם.
  6. הקשבה פעילה היא סגולה נפלאה להצלחת המשא ומתן, למעשה שימוש בה מבהיר לצד השני, כי אתה באמת מקשיב לו ובכלל זה מאפשר לך, בזמן ההקשבה לשקול צעדים לעתיד ואסטרטגיות אפשריות, הקשבה יכולה ללמד אתכם הרבה על הצרכים של הצד השני ומה הוא מחפש בעסקה.
  7. נסו לראות גם את הצד השני, בעיקר בנקודות מחלוקת, גישה של פשרה ומציאת הדרך בה כולם יהיו מרוצים, תביא להצלחה גדולה יותר בסגירת העסקה.

משא ומתן יכול להמשך 7 חודשים ואף יותר, יכולות להתעורר מחלוקות שעלולות לפגוע או להעליב את אחד הצדדים בעסקה, לגרום להם לפוצץ את העסקה או לחלופין לחוסר רצון להמשיך לקדם את העסקה, לכן חשוב מאוד לגלות סבלנות וסובלנות לתהליך, לנהל את המו"מ בתום לב, לזכור שמדובר ברכוש ולא ביצירה אנושית, כך שאין צורך להעלב או להיפגע מאמרה שנזרקה לאוויר בלהט הרגע, להבין את הקשיים של המוכר ואו לחלופין של הקונה ולשחרר את הלחץ שמופעל לקבלת ההצעה הנגדית.

לעיתים עסקאות נופלות בגלל חוסר תקשורת, בעיות אגו, חוסר סבלנות וסובלנות, במשא ומתן חשוב להשאיר את הרגשות בצד, טעות קטנה יכולה לעלות בעשרות אלפי שקלים או בפיצוץ העסקה.

צוות WENADLAN, ישמח לנהל עבורכם משא ומתן מקצועי ומיומן, יוכל לתת לעסקה ערך מוסף גדול מאוד, הן במחיר שיצליח להשיג עבורכם והן באנרגיות ובזמן שיחסוך מיכם.

הצטרף לדיון

Compare listings

לְהַשְׁווֹת
לחפש
טווח מחירים מ ל
תכונות אחרות